fbpx
28kw.Ekologiczne środki czystości Deante
Ekologiczne środki czystości Deante

Czysta kabina

Jak już zdecydujemy się na kabinę prysznicową, warto wiedzieć:  Jak utrzymać w czystości kabinę prysznicową?
Właściwa pielęgnacja odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu pełnej użyteczności produktu i zachowaniu jego pierwotnego wyglądu przez długie lata.

W przypadku kabiny
– najlepiej czyśćmy używając wody, miękkiej ściereczki lub gąbki oraz łagodnych, płynnych środków myjących.
Aby utrzymać higienę w łazience należy regularnie dbać o czystość wszystkich urządzeń sanitarnych. Osad i zacieki powstające na osłonach kabin prysznicowych po kąpieli, mogą być ciężkie do usunięcia.
Kabiny prysznicowe najczęściej wykonywane są z hartowanego. Mogą różnić się formą wykonania – od przezroczystych po wzorzyste oraz barwą. Kupując kabinę pokrytą specjalną powłoką ( Clean, Glass Protect, AntiPlaque, DP Active, Refleks czy Vibo Clear ), woda spływa większymi strumieniami, co zabezpiecza przed powstawaniem zacieków. Pamiętajmy, że wysoki stopień twardości wody skraca okres trwałości powłoki. Zawarte w cieczy związki chemiczne wchodzą w reakcje ze szkłem, tworząc na jego powierzchni osad wapienny. Dlatego, co 3 do 6 miesięcy, wymaga ona odświeżenia specjalnymi środkami. Przed zabiegiem regeneracji osłona kabiny musi być dokładnie oczyszczona i sucha. Preparat, za pomocą miękkiej szmatki, wcieramy aż do uzyskania lśniącej powierzchni.

Jeśli kabina nie została pokryta powłoką ochronną, możemy zrobić to sami stosując odpowiednie preparaty do impregnacji szkła. Podobnie jak przy zabiegach odświeżających, rozpylając je na czystą i suchą powierzchnię, polerujemy ścianki delikatną szmatką – czynność tę powtarzamy dwukrotnie. [ Sann profi – Impregnat do kabin prysznicowych ]

Codzienna pielęgnacja !
Po każdej kąpieli osłonę kabin prysznicowych należy spłukać, a ściekającą po niej wodę zetrzeć gumową ściągaczką lub miękką szmatką. Nagromadzone osady i nacieki usuniemy za pomocą pianek lub płynów przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych. Skład większości z nich bazuje na naturalnych kwasach owocowych, np. winogronowym o właściwościach oczyszczających i rozjaśniających.
Podczas mycia zewnętrznych stron ścianek możemy zastosować płyny do luster lub szyb.

Zawiasy, szyny prowadzące, rolki lub przeguby należy jednak przynajmniej raz w roku posmarować wazeliną lub silikonem w sprayu. Większe zabrudzenia lub rdzę oczyścimy jedynie koncentratami lub odkamieniaczem.

Dbając o kabinę od początku zapewniamy sobie szczęśliwe i bezproblemowe kąpiele przez wiele lat.

Dodaj komentarz

© 2021 Copyright © 2021 TGS Łazienki. Wszystkie prawa zastrzeżone || Kontakt - email: salony@tgs.pl