fbpx
28kw.

Łazienka bezpieczna

Każdy chce korzystać z łazienki bez ograniczeń, bezpiecznie i samodzielnie. Dlatego, gdy w domu jest osoba starsza lub niepełnosprawna, warto dokładnie zaplanować takie wnętrze. Przestrzeń powinna być tak zorganizowana, aby osoba, która z niej korzysta czuła się swobodnie i nic nie ograniczało jej ruchów.

Najczęściej korzystamy z umywalki. Jeżeli użytkownikiem jest osoba starsza, umywalka powinna być wybrana z uwzględnieniem uchwytów i poręczy, ułatwiając korzystanie z niej. W przypadku osób korzystających z wózka inwalidzkiego, umywalka powinna być zamontowana niżej, tak by ułatwić korzystanie z niej.

przykłady:
– NOVA PRO Koło 55×55, jest głębsza, co umożliwia podjazd wózkiem.
– ETIUDA 65 Cersanit 66×55, może być montowana na ramie uchylnej lub specjalnym stelażu.

Miski ustępowe montujemy z zachowaniem odpowiedniego odstępu od ściany lub innego sprzętu, by umożliwić zamontowanie uchwytów i poręczy. Miska ma wydłużony kształt, dzięki czemu jest wygodniejsza do korzystania.

przykłady:
– NOVA PRO Koło – szerokość 35cm, głębokość 70cm
– ETIUDA Cersanit – szerokość 38, głębokość 73,5cm

Pod prysznicem warto dodatkowo zamontować siedzisko i odpowiednie poręcze. Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim najlepszym rozwiązaniem jest możliwość podjazdu pod prysznic, dlatego odpływ wody musi być zrównany z poziomem podłogi.

przykłady:
– siedzisko, poręcze, uchylne lustro Andex

W naszych salonach sprzedawcy doradzą w wyborze odpowiedniego wyposażenia, a projektanci pomogą
rozplanować wszystko w łazience.

Dodaj komentarz

© 2021 Copyright © 2021 TGS Łazienki. Wszystkie prawa zastrzeżone || Kontakt - email: salony@tgs.pl